wykształcenie

Główna Księgowa (M/K) - Partner Finansowy Spółki

Warszawa, mazowieckie
Data publikacji: 19.06.2019
Dla naszego klienta, dynamicznie działającej organizacji w dziedzinie kultury i sztuki, poszukujemy wysoko wykwalifikowanych kandydatów na stanowisko: Główna Księgowa (M/K) - Partner Finansowy Spółki.

PODSTAWOWE ZADANIA:
- opracowywanie i realizacja strategii finansowej działalności Spółki;
- nadzór organizacyjny i merytoryczny nad działem księgowości w firmie;
- zarządzanie operacyjne finansami Spółki, zapewnienie płynności finansowej i bezpieczeństwa finansowego jednostki w odniesieniu do budżetu;
- nadzorowanie pracy działu księgowości, w tym czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem systemu płacowego, finansowo-księgowego, aktualizacja polityki finansowej jednostki;
- przygotowanie bilansu rocznego wraz z dokumentacją do corocznej weryfikacji;
- zapewnienie prawidłowości rozliczeń w tym m.in. dotacji podmiotowej oraz celowych, podatków, zobowiązań ZUS i podatkowych, rozliczenia projektów UE;
- nadzorowanie sprawozdań finansowych do ZUS i US oraz innych sprawozdań wymaganych odrębnymi przepisami;
- zapewnienie prawidłowej działalności finansowo-księgowej, rozliczeń majątkowych oraz wycen majątku zgodnie z przepisami o rachunkowości oraz ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności instytucji;
- nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych;
- współpraca z Zarządem w zakresie merytorycznego wsparcia w obszarze finansowym;
- wprowadzanie usprawnień, procedur i zmian korzystnych dla Działu, jak i całej Organizacji

NASZ KLIENT OFERUJE:
- możliwość czynnego uczestnictwa w procesie funkcjonowania i rozwoju dynamicznej  organizacji; udział w kluczowych decyzjach
- udział w spektakularnych projektach inwestycyjnych
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
- możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego w ciekawej organizacji
- przyjazną i koleżeńską atmosferę w pracy

Opis wymagań:
- wykształcenie wyższe kierunkowe;
- minimum 3-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
- doświadczenie w organizacji pracy nad budżetem zadaniowym, controllingiem, procedurą kontroli zarządczej;
- doświadczenie w rozliczaniu projektów wspófinansowanych ze środków UE, w tym inwestycyjnych o charakterze długookresowym;
- bardzo dobra znajomość i umiejętność stosowania w praktyce prawa podatkowego, ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, zarządzania finansowego, controllingu, przepisów prawa ubezpieczeń społecznych oraz prawa zamówień publicznych;
- znajomość Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej;
- dobra znajomość j.angielskiego w mowie i piśmie;
- odpowiedzialność, rzetelność, zdolność analitycznego myślenia;
- doskonałe umiejętności organizacyjne oraz myślenie strategiczne;
- wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne;
- wysoka kultura osobista oraz zdolność do motywowania innych;
CV prosimy wysłać na adres:
a.kostrubiec@naj.com.pl

Zobacz również oferty pracy z kategorii Finanse, Księgowość w miejscowości Warszawa w województwie mazowieckim.